[O1] silne buczenie przy wyłączniu klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • fajny52
    Ambiente
    • 2008
    • 202

    [O1] silne buczenie przy wyłączniu klimatyzacji

    Panowie mam zamontowany zestaw:

    Wzmacniacz: STEG K2.02
    Głośniki : CMX 265 - Rainbow

    o ile bas jest bardzo dobry to wysokie tony ma bardzo słabe i chciałbym to zmienić nie wiem czy wymieniać cały zestaw czy tylko tweetery i nie za bardzo wiem na jakie chodzi mi o ładne soprany, które będą grały miękko nawet przy dość cichej muzyce, bo teraz je słyszę jak dam na pół gwizdka ale to nie jest wysoki ton tylko cięcie po uszach. Proszę o poradę.

    LINK DO ZDJĘĆ INSTALCAJI
  • Buba
    Ambiente
    • 2007
    • 160
    • Nissan

    #2
    [O1] silne buczenie przy wyłączniu klimatyzacji

    Witam!

    Od dłuższego już czasu mam problem z czymś, co do końca trudno zdiagnozować.
    Przedstawia się to następująco:

    jeżeli temperatura zewnętrzna jest sporo wyższa, aniżeli ustawiona na climatronicu, to po wyłączeniu klimatyzacji bardzo głośno coś buczy w okolicy sprężarki. Dzieje się tak również, gdy wyłączę silnik - buczenie trwa nawet do 10 sekund, gdy już silnik nie pracuje, a drgania czuć na całym samochodzie. Jest to coś jakby się jakieś wielki ciśnienie rozprężało, najbardziej na wężu znajdującym się w okolicy amortyzatora od napinacza paska wielorowkowego.
    Sama klimatyzacja chłodzi i działa bez zarzutów, komputer nie wskazuje błędów, klima była prawidłowo napełniona (w sumie to nawet 2x pod rząd z powodu owego objawu).

    Jak już wspomniałem, pojawia się to głównie wówczas, jak sprężarka jest mocno obciążona z powodu różnicy temperatur.

    Z problemem uderzyłem już do ASO - ale tam od razu chcieli wymieniać sprężarkę, a później do 2 zakładów specjalizujących się w układach klimatyzacji. Pierwszy z nich po długim poszukiwaniu problemu stwierdził, iż to na 100% nic związanego z kompresorem i wina leży po stronie intercoolera, ale rozłożył bezradnie ręce i wysłał mnie innego zakładu. W drugiej firmie również nie zdiagnozowano problemu....

    Może ma ktoś jakieś sugestie co do w/w problemu, ewentualnie miejsce, gdzie możnaby to zweryfikować???
    ~~ pozdrawiam ~~
    JaceK
    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
    Black eleganzze in combi
    President Johnny II ASC+ President MaryLand...


    _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

    Komentarz

    • rss
      L&K
      • 2009
      • 1098

      #3
      przejrzyj temat

      jesli podobne objawy to sprawdz czy dzialaja oba wentylatory
      kazdy nowy dzien rodzi nowe paranoje ...
      _________________________________________
      Do sprzedania:
      komplet ciemnych foteli z Octavii 1 (Tour),
      zaciski do hamulcow 280mm.

      Komentarz

      • Buba
        Ambiente
        • 2007
        • 160
        • Nissan

        #4
        Zamieszczone przez rss
        przejrzyj temat

        jesli podobne objawy to sprawdz czy dzialaja oba wentylatory
        100% działają

        sprawdzane były sterownik wentylatorów (profilaktycznie) oraz zawór wysokiego ciśnienia - czy jak sie on tam nazywa...
        ~~ pozdrawiam ~~
        JaceK
        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
        Black eleganzze in combi
        President Johnny II ASC+ President MaryLand...


        _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

        Komentarz

        Pracuję...